Geinspireerd door de 5 jaar bestaans verrassing van vorig jaar ben ik gaan nadenken over een vorm waarin alle beoefenaars bij Kochokai meer verantwoordelijkheden en creatieve vrijheden kunnen krijgen binnen onze dojo, zonder de traditionele structuur van een Japanse dojo te kort te doen.
Binnenkort zal de beoefenaarsvereniging Musubi worden opgericht. Deze vereniging is door en voor alle beoefenaars bij Kochokai en is bedoelt om de organisatie rond de (wekelijkse, maandelijkse en speciale) trainingen op zich te nemen. Alsmede de contributies, dojo-etentjes, dojo-uitjes etc. etc.
De technische en politieke instructie en beslissingen vallen niet onder Musubi maar blijven mijn verantwoordelijkheid en naar buiten toe blijft de dojo Kochokai met Arjan F. Tervoort als aanspreekpunt.
Binnen het taken- en beslissingsgebied van Musubi vallen:
- organiseren van sociale dojo-activiteiten
- organiseren van speciale trainingen (in overleg met Arjan)
- contirbutie vaststellen
- vaststellen prijs van zaalhuur voor losse budo
- vaststellen prijs van zaalhuur voor speciale stage
- vaststellen prijs van doorverkoop tatami
- vaststellen voor huur katana (iaito en shinken)
- evt. aan- en verkoop van trainingsmiddelen of kleding
- vaststellen lestijden (in overleg met beschikbaarheid Arjan)
- welke producten de dojo aan kan/moet schaffen
- beleid over financiele reserves en overname van dojo goederen van Arjan
- contibutie betalingen bijhouden
- maandelijkse kosten overboeken naar Europese Mugai ryu Federatie
- halfjaarlijkse kosten overboeken naar Meifu Shikage ryu international
- aankoop van tatami voor tameshigiri
- zaalhuur regelen met gemeente Haarlem
- contact met leerlingen over contributie betalingen en evenementen
De volgende zaken blijven de verantwoordelijkheid van Arjan F. Tervoort
- welke leerlingen mogen trainen
- wanneer en wie examens mogen doen
- welke leraren we uitnodigen voor een stage
- hoe de indeling van de les eruit ziet
- wat voor soort training wordt er aangeboden
- zaken rondom de kwaliteit van de training
- welke organisaties onze dojo is aangesloten
- contact met leraren in o.a. Japan/Belgie/Duitsland etc
- contact met aspirant leerlingen
- contact met leerlingen over hun training en progressie
- contact met gastleraren
In eerste instantie bestaat het bestuur van deze vereniging uit Ronald Frowijn (voorzitter) en Arjan F. Tervoort (penningmeester/secretaris), maar het is de bedoeling dat de vereniging gedragen gaat worden door de leerlingen. Dit houdt in de Arjan zich zal terugtrekken uit het bestuur zodra alle zaken goed opgezet zijn.
De algemene ledenvergadering vind elke december plaats tijdens de Osoji. Hierin worden alle zaken rondom het beslissingsgebied van Musubi besproken. Verder zal Arjan wanneer dat van toepassing is, zijn plan voor de invulling van de lessen voor het komende jaar presenteren ter informatie.